Mokytis prancūzų kalbos – užduotis visai šeimai?

Sėkmingam bet kurio vaiko mokymuisi yra svarbus jo šeimos narių palaikymas. Tačiau kai mokykloje mokomasi ne gimtąja kalba, tėvai gali susidurti su dar didesniais sunkumais, norėdami padėti vaikui. Dalinamės informacija, kodėl ir kaip prancūzų kalbą ir kultūrą galima perkelti ir į namus.

Norint suteikti kuo geresnę pagalbą mokykloje, reikia atsižvelgti į daugelį elementų: šeimos ir mokyklos bendradarbiavimą, tėvų ir vaikų kalbėjimą apie kasdienį mokyklos gyvenimą ir kylančius jausmus ir kt. Negalima pamiršti ir pagalbos ruošiant namų darbus, kuri tėvams gali atrodyti tikras košmaras.

Vienas iš tėvų: „Man ir pačiam prastai sekasi matematika, todėl net neįsivaizduoju, kaip turėsiu padėti vaikui mokytis matematikos prancūzų kalba”.

Tėvams nebūtina mokėti prancūzų kalbą, kad padėtų savo vaikui mokytis. Tačiau labai svarbu, kad prancūzų kalba ir kultūra būtų matoma ne tik mokykloje, bet ir namuose: taip suteiksite prasmę vaiko darbui licėjuje.

Mokytoja: „Mokymasis prancūziškoje mokykloje – tai ne tik vaiko pastangos išmokti kalbą. Tai – šeimos įsipareigojimas, apimantis visą vaiko išsilavinimo projektą: vidurinio ugdymo etapą ir tolimesnę ateitį“.

Be tėvų ir švietimo komandos bendradarbiavimo, pateikiame sąrašą veiklų, kurias galima nuveikti šeimoje ir kurios gali padėti vaikui jo mokymosi eigoje:

  • Prancūzų kalbos tobulinimas su nemokama „Duolingo” programėle: šią veiklą galima paversti žaidimu, kai vaikas tampa mokytoju, o tėvai – mokiniu.
  • Dėl pagalbos atliekant namų darbus kreipkitės į užklasinio ugdymo (periscolaire) ir mokyklos gyvenimo (vie scolaire) skyrių. Pagalba gali būti pritaikyta pagal pamokų tvarkaraštį.
  • Privačios pamokos. Galima kreiptis į mokytojus dalykininkus. Informacijos teiraukitės administracijoje.
  • Kelionė į Prancūziją: vaikas galės ne tik kalbėti prancūziškai ir pažinti šalies kultūrą, bet ir taps geriausiu šeimos gidu.
  • Surenkite prancūziškos tematikos vakarą: filmas, muzika, maistas… leiskite sau vieną vakarą ar savaitgalį namuose gyventi prancūziškai.