R. Šimašius aplankė Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų: padėsime ieškoti naujų, erdvesnių patalpų

 

Trečiadienį Vilniaus tarptautiniame prancūzų licėjuje apsilankė miesto meras Remigijus Šimašius, kurį pasitiko licėjaus direktorė Florence Llopis, Prancūzijos ambasadorė Claire Lignières-Counathe, mokyklą valdančios tėvų asociacijos atstovai. Meras pasveikino prancūzų licėjų už sėkmingai įgyvendinamą misiją kartu kurti tarptautinį miestą, atvirą įvairioms užsienio kalboms ir kultūroms.

R. Šimašiui svarbu, kad tarptautinį išsilavinimą ir Prancūzijos švietimo sistemos programą prancūzų licėjuje renkasi ne tik prancūziškai namuose kalbantys gyventojai, bet ir daug lietuvių šeimų. Vilniaus tarptautiniame prancūzų licėjuje šiuo metu mokosi 504 mokiniai. Daugiau nei du trečdaliai jų yra kilę iš lietuviškai kalbančių šeimų, apie 15 procentų čia besimokančiųjų yra prancūzai ir dar 5 procentus sudaro kitų tautybių moksleiviai. Nors pamokos licėjuje vyksta prancūzų kalba, visi mokiniai taip pat mokosi ir lietuvių kalbos.

Kartu su Prancūzijos ambasados ir licėjaus atstovais R. Šimašius aptarė ir mokyklai itin svarbų plėtros klausimą. Prancūzų licėjus šiuo metu ieško naujų, erdvesnių patalpų, kur galėtų keltis galbūt net nuo kitų mokslo metų. Pasak R. Šimašiaus, Vilniaus savivaldybė yra pasirengusi bendradarbiauti ir pristatyti šiuo metu nenaudojamas patalpas, kurias licėjus galėtų nuomotis ir renovuoti.

Vizito metu meras taip pat aplankė aštuntokų klasę istorijos ir geografijos pamokoje. Moksleiviai aktyviai domėjosi, kaip atrodo mero darbo diena, kodėl R. Šimašius pasirinko politiko kelią, kokie iššūkiai jo darbe yra patys didžiausi ir kokie pokyčiai mieste yra planuojami. Vilniaus meras moksleiviams palinkėjo sėkmingų mokslo metų ir rekomendavo paskaityti jo mėgstamiausių prancūzų rašytojų kūrinius.

Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus yra seniausia ir didžiausia Lietuvoje privati tarptautinė mokykla. Ši ne pelno siekianti ugdymo įstaiga veikia pagal prancūzišką švietimo sistemą. Licėjus priklauso unikaliam tarptautinių mokyklų tinklui, valdomam Prancūzijos švietimo ministerijos ir vienijančiam 500 mokyklų daugiau nei 130-yje pasaulio šalių – AEFE (Prancūzų mokymo užsienyje agentūra). Vilniaus tarptautinį Prancūzų licėjų sudaro ikipradinė (darželis), pradinė ir vidurinė mokykla, čia mokosi vaikai nuo 2 metų amžiaus iki abiturientų, laikančių Prancūzijos brandos egzaminus.