Prancūzų licėjų pasaulyje savaitė 2020Prancūzijos švietimo užsienyje agentūra @aefeinfo ketvirtą kartą organizuoja Pasaulio prancūzų licėjų savaitę #SemaineLFM. Šių metų tema – „Pilietės ir piliečiai, lygūs ir vieningi: prancūziškas švietimas rytdienos iššūkiams įveikti“.

Prancūziškose mokyklose šios vertybės itin svarbios visose veiklose: klasėje, kūno kultūros pamokose, popamokinėje veikloje, įvairiose mokinių asociacijose ir pilietinėse iniciatyvose, kuriose dalyvauja mokiniai.

#SemaineLFM proga šią savaitę vyks įvairūs užsiėmimai lygybės tema.

Diskusija apie lyčių lygybę

6ème A klasės mokiniai nuotolinės pamokos metu po komiksų peržiūros diskutavo apie lygybę tarp berniukų ir mergaičių. Pamirškime stereotipus.


Grande section klasės freskaGrande section klasės mokinių darbai „Solidarumo” tema.

Anot Jacques’o Prevert’o, tarp žodžių „solidarus” (pranc. „solidaire”) ir „vienišas” (pranc. „solitaire”) tėra vienos raidės skirtumas.

Visą savaitę mokinių veiklų „raktinis žodis” buvo „solidarumas”. Vaikai atliko grupinius darbus, kartu, susitarę visi kartu. Tai priešinga „vienišumui”.

Meno pamokėlės metu, mokiniai gamino savo pėdų atspaudus. Iš jų sudėliojo žodį „solidarumas”.

Kūno kultūros pamokėlių metu vaikai atliko grupinius pratimus.

Projektas „Konsteliacijos”

Vaizdo įrašų serija, sukurta dailės mokytojos Marie Langlest mokinių.

Projektas, įkvėptas šiuolaikinės menininkės Boushros Kallili darbų. Siekdama empatijos migrantų menininkė pateikia jų keliones geografiniuose žemėlapiuose (The Mapping Journey Project). VTPL taip pat atsekė savo protėvių nukeliautus maršrutus. Taip jie sukūrė savo gyvenimo žvaigždėlapius, kuriuose vietoje žvaigždžių – miestų pavadinimai.