4e ir 3e klasių mokinių išvyka į Druskininkus

Pirmadienį, spalio 21 d. mūsų mokyklos aštuntokai ir devintokai su lietuvių kalbos mokytojomis Akvile, Daiva ir Jurgita rinkosi į mokyklą pakiliai nusiteikę, mat visi nekantriai laukė ekskursijos į Druskininkus. Visus maloniai pasitiko šaunusis gidas Matas, kuris savo charizma ir žiniomis greitai pelnė vaikų simpatijas.
Iš sostinės pajudėjęs autobusas pirmiausia patraukė Liškiavos miestelio link. Mokiniai, suskirstyti į penkias grupes, dalyvavo viktorinoje apie Dzūkijos krašto istoriją bei geografiją, todėl kelionė neprailgo.
Liškiavoje ekskursantai apžiūrėjo Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Buvo proga ne tik pasiklausyti gidės pasakojimo apie bažnyčios istoriją, bet ir savo akimis pamatyti įdomių senovinių eksponatų, išlikusių bažnyčios požemiuose.
Aplankę pirmąjį objektą, visi patraukė į Druskininkus. Čia svečiai susipažino su didžiausio Lietuvos kurorto rekreacinėmis zonomis, pasigrožėjo šokančiu fontanu. Daugelis pirmą kartą išgirdo, kad Druskininkai – dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio mylėtas miestas: čia prabėgo genijaus vaikystė ir paauglystė, čia nupiešta daug piešinių ir sukurta muzikos kūrinių.
Galiausiai mūsų mokiniai buvo pakviesti į skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus sodybą, kur turėjo galimybę sudalyvauti edukaciniame užsiėmime su druska („Sūri pamoka‟). Susėdę prie židinio mokiniai patys formavo suvenyrus iš druskos. Tai buvo įsimintina netradicinė pamoka, kuri, be abejo, lavino vaizduotę ir kūrybiškumą.
Po visų pramogų ir užsiėmimų grįžę į autobusą mūsų mokiniai labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pakeisti aplinką ir patirti nekasdienių įspūdžių.