Specifika

Koledžas ir licėjus

Vidurinėje mokykloje mokymas užtikrinamas pagal Prancūzijos programų lygį.

Licėjuje mokiniai gali pasirinkti skirtingas disciplinas ir įgyti ekonominį ir socialinį, literatūrinį ar mokslinį profilį.

Kiekvieną discipliną dėsto kvalifikuotas mokytojas. Kai kurie iš jų turi Prancūzijos nacionalinio švietimo diplomą, prancūzų universitetų diplomus (doktorantūra, magistras, bakalauras) bei lietuvių ar užsienio universitetų diplomus (medicina, informatika, pedagogika). Toks mokytojų kolektyvas užtikrina kokybišką mokslą.

Koledžas

Mokymo kursas susideda iš disciplinų, kurios sudaro žinių ir kompetencijų pagrindą. Pirmos dvi programos dalys yra įtvirtinamos pagrindinėje mokykloje, o trečioji – devintoje koledžo klasėje (3ème). Paskutiniais koledžo metais, mokiniai atlieka trumpos trukmės profesinę praktiką ir ruošiasi pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui.

Mokymas yra suskirstytas į du ciklus:

  • 3 ciklas – bendrasis mokymas CM1, CM2 klasėse (pagrindinė mokykla) ir 6-oje klasėje (koledžas);
  • 4 ciklas – gilinamasis mokymas 7-oje, 8-oje ir 9-oje klasėse (koledžas).

Mokymosi tikslai, valandos ir mokymo programa yra nustatyta kiekvienam ciklui atskirai.

Licėjus

Nuo 1ère klasės mokiniai gali pasirinkti mokymosi profilį: ES (ekonominių-socialinių mokslų), L (humanitarinį) arba S (tiksliųjų mokslų).

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn., 1ere klasės mokiniams įsigalioja BAC 2021 reforma. Nebereikės rinktis mokymosi profilių. Vietoje jų, mokiniai turės pasirinkti 3 specialybines pamokas iš 7, siūlomų VTPL.

Daugiau informacijos apie BAC 2021 reformą rasite čia.

Daugiau informacijos:

LES HORAIRES PAR CYCLE AU COLLÈGE

LES PROGRAMMES DU COLLÈGE

LES PROGRAMMES DU LYCÉE

HORAIRES DE SECONDE

HORAIRES DE PREMIÈRE ET TERMINALE

top