fbpx

Susipažinkite su naujuoju licėjaus vadovu Régis Haudecoeur

Régis Haudecoeur ką tik paskirtas Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus provizoriumi ir vadovaus mokyklai iki naujų mokslo metų pradžios. Prancūzija, Marokas, Venesuela, Vengrija, Čilė, Mauricijus ir Reunjonas – tai naujojo direktoriaus, visą savo gyvenimą paskyrusio švietimui, itin turtingos patirties geografija. Kviečiame susipažinti.

Papasakokite apie savo patirtį švietimo srityje.

Galima sakyti, kad mano profesinę karjerą sudaro dvi dalys. 1981-aisiais pradėjau dirbti fizikos, chemijos ir informatikos mokytoju. Mokytojavau prancūzų licėjuose Rabate (Marokas), Reunjone, Karakase (Venesuela), Mauricijuje ir pietryčių Prancūzijoje, Carpentras mieste.

Vėliau išlaikiau Prancūzijos švietimo ministerijos skelbtą konkursą mokyklos vadovo pareigoms užimti. Prieš teikiant kandidatūrą darbui užsienyje, buvau paskirtas direktoriaus pavaduotoju dideliame licėjuje Avinjono centre.

Penkerius metus buvau Budapešto ir tiek pat laiko Santjago licėjaus vadovu. Tai – viena didžiausių Prancūziško švietimo užsienyje tinklo (AEFE) mokyklų Amerikos žemyne. Po šios misijos išėjau į pensiją.

Naujas LIFV vadovas bus paskirtas 2022 m. rugsėjo mėnesį. Ar galite apibūdinti aplinkybes, kurios paskatino Jus perimti vadovavimą mokyklai mokslo metų viduryje?

AEFE nusprendė paskirti p. Llopis kito licėjaus, kuriame mokslo metai prasideda sausio mėnesį, vadove. Agentūra pakvietė mane vadovauti LIFV likusią šių mokslo metų dalį, nes gerai pažįstu AEFE Vidurio ir Rytų Europos zoną (ZECO) savo patirties Budapešte dėka. Taip pat, lankiausi Vilniuje ir mokykloje Šilo gatvėje bei susipažinau su dviem buvusiais mokyklos direktoriais per tinklo vadovų seminarus.

Priėmiau šį pasiūlymą kaip asmeninį iššūkį, bet labiausiai dėl to, kad vėl galėčiau pasimatyti su mokiniais ir mokytojais, nes, prasidėjus pandemijai, baigiau savo karjerą ir šešis mėnesius nemačiau nei mokinių, nei mokytojų.

Kokia jūsų pagrindinė misija Vilniuje?

Žinojau, kad LIFV yra sklandžiai veikianti mokykla, kuri ką tik sėkmingai įsikūrė naujame pastate. LIFV yra auganti mokykla ir su šia plėtra yra susiję tam tikri iššūkiai.

Mano misija – spręsti kasdienius mokyklos klausimus, pasiruošti naujiems mokslo metams ir, pasinaudojus sukaupta patirtimi, atlikti licėjaus veiklos analizę žvelgiant iš šalies.

Kokią AEFE mokyklų patirtį galite pritaikyti Vilniuje?

Visose tinklo įstaigose susiduriame su panašiais klausimais, susijusiais su mokyklos ir priimančiosios šalies santykiais. 

Budapešte mano užduotis buvo pradėti bendradarbiauti su Vengrijos mokyklomis, turinčiomis prancūzų kalbos sekciją. Ir Vilniuje pastebiu partnerystės su Lietuvos mokyklomis trūkumą, nors palaikyti ryšius su šalies švietimo sistema labai įdomu.

Abiejuose licėjuose, kuriems vadovavau, pastebėjau, kad su šalies tradicijomis susiję edukaciniai projektai stiprina bendruomenę. Vietiniai mokiniai didžiuojasi pristatydami savo kraštą, o atvykusieji džiaugiasi galėdami sužinoti apie juos priimančią šalį ir labiau vertina savo patirtį joje. Vilniuje jau mačiau Sausio 13-osios minėjimą licėjuje ir manau, kad ryšys tarp LIFV ir Lietuvos istorijos turėtų būti stiprinamas.

AEFE mokyklose mokinių tėvai yra reiklesni ir ne visada gerai supranta prancūziškos mokyklos specifiką. Tai skatina mus pritaikyti savo darbo metodus atsižvelgiant į priimančiosios šalies ypatumus ir supažindinti su prancūzų švietimo sistemos, kurią jie pasirinko savo vaikams, reikalavimais.

Trečias dalykas – LIFV yra auganti mokykla. Santykiai joje keičiasi. Iš šeimyninės organizacijos pereiname į didesnę, kurioje bendruomenės nariai vieni kitus pažįsta mažiau ir mokinių ugdymas reikalauja daugiau disciplinos. Pavyzdžiui, Budapešte keletą valandų per savaitę dirbo konsultuojantis psichologas. Vilniaus mokykloje jo nėra, todėl iškart pasiūliau Valdančiajai tarybai ieškoti psichologo, kuris galėtų mokykloje užtikrinti galimybę bendruomenės nariams būti išklausytiems.

Vilniuje mane labai maloniai nustebino gera santykių tarp mokytojų, administracijos ir vadovybės atmosfera bei geras mokinių elgesys.

Esate kilęs iš pietryčių Prancūzijos ir didžiąją savo gyvenimo dalį gyvenote tropiniuose kraštuose. Kaip jaučiatės Vilniuje sausio mėnesį?

Kol kas teko pažinti tik senamiestį. Miesto centras labai gražus, nuostabi baroko architektūra. Kai pranešiau draugams Prancūzijoje, kad vykstu Vilnių, jie iš karto atsakė, kad tai labai gražus miestas.

Kalbant apie klimatą, taip, prie jo reikia priprasti. Turėjau patirties Vengrijoje, bet ten nėra taip šalta kaip čia. Pavyzdžiui, vakar jau mačiau užšalusią Nerį!

Dėkojame už pokalbį.

top