LIFV alumnė – prestižinės stipendijos laimėtoja
Kasmet Prancūzijos skiriamos “Excellence-Major” stipendijos suteikia galimybę gabiausiems prancūzų licėjų abiturientams iš viso pasaulio penkerius metus studijuoti Prancūzijoje.
2021-aisiais tarp 207 šią prestižinę stipendiją gavusių jaunuolių – ir LIFV alumnė Laura Arust.
Laura Strasbūro universitete studijuoja matematiką ir informatiką. Buvusi LIFV mokinė dalijasi savo patirtimi apie studijas ir gyvenimą Strasbūre.
Laura, ar galėtumėte prisistatyti? Kokias studijas pasirinkote, kokiame universitete?
Esu Laura Arust, man 17 metų. 2021-aisiais baigiau Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų ir išlaikiau prancūzišką Baccalaureat egzaminą. Pasirinkau Prancūzijos Strasbūro universitetą, esu matematikos-informatikos programos pirmųjų metų pirmojo semestro studentė.
Kokie yra jūsų studijų tikslai, ką planuojate veikti ateityje?
Šiuo metu studijuoju pirmame kurse. Semestro pabaigoje galėsiu rinktis informatikos arba matematikos studijas. Planuoju baigti matematikos bakalaurą, o vėliau šias dvi disciplinas susieti magistrantūroje. Jei pasiliksiu Strasbūre, norėčiau studijuoti mokslinės kompiuterijos ir informacijos matematikos (CSMI) magistrantūros studijas, jei ne, pasirinksiu panašias magistro studijas kitur. Kol kas mano ateities planuose – studijos.
Kodėl pasirinkote Strasbūro universitetą?
Rinkdamasis studijų vietą atsižvelgiau į daugelį veiksnių. Studijų kokybė, žinoma, buvo svarbus kriterijus, tačiau taip pat atsižvelgiau į gyvenimo kokybę, miesto atmosferą ir universiteto teikiamas galimybes. Pasirinkau Strasbūrą, nes man patinka, kad šis miestas yra netoli Vokietijos, čia vyksta kultūriniai mainai, o universiteto kalbų centras siūlo vokiečių kalbos kursus, kuriuos tikiuosi lankyti kitą semestrą. Be to, man patiko studijų programa, nes pirmajame semestre dėstoma ir matematika, ir informatika.
Kaip sekasi pirmaisiais metais?
Kol kas mano pirmieji metai universitete klostosi labai gerai. Prisijungiau prie studentų asociacijos, su kuria organizuojame įvairius renginius universiteto studentams. Be to, kartu su dar septyniais žmonėmis esu išrinktas UFR nare. Trumpai tariant, šios pareigos panašios į klasės atstovus (delegues de classe) licėjuje. Mūsų pareiga – būti atstovais tarp administracijos ir studentų, bet tarybose mes atstovaujame visiems studentams, ne tik savo grupiokams. Man studijos sekasi gerai ir džiaugiuosi, kad mokausi čia .
“Excellence Major” stipendija: pasidalykite savo patirtimi, kaip sužinojote apie šią programą, ar buvo sudėtinga pateikti paraišką?
Apie šią programą sužinojau iš vyresnių mokinių LIFV. Norint pateikti paraišką, reikėjo sutvarkyti daugybę dokumentų, parašyti motyvacinį laišką. Man padėjo mokytojai ir licėjaus vadovė, todėl susigaudyti buvo lengviau. Mano nuomone, stipendija yra labai svarbi finansinė parama, kuri leidžia man mažiau galvoti apie finansus ir daugiau dėmesio skirti studijoms, taip pat būti labiau nepriklausomai nuo tėvų. Manau, kad kiekvienas turėtų bandyti teikti paraišką šiai stipendijai gauti, jei tik to nori.
Esate lietuvė, AEFE tinklo licėjaus alumnė. Ar jaučiate savo patirties naudą studijuodama Prancūzijojei?
Žinoma, tai, kad baigiau prancūzišką licėjų yra labai didelis privalumas, ypač dėl to, kad universitetas yra licėjuje išmoktų dalykų tęsinys, sistema labai gerai pažįstama ir prisitaikyti nereikėjo daug pastangų. Be to, visos biurokratinės procedūros man yra tokios pačios kaip ir prancūzų studentams, todėl viską lengviau tvarkyti, o tai visada yra teigiamas dalykas. Galiausiai, kadangi nėra didelių kultūrinių ir kalbinių barjerų, man lengva integruotis į universiteto bendruomenę.
Ar norėtumėte ką nors perduoti LIFV mokiniams?
Manau, kad vienintelis dalykas, kurį norėčiau pasakyti, ypač abiturientams, kurie renkasi studijų kryptį po licėjaus, yra tai: eikite ten, kur norite, ir per daug nesijaudinkite dėl ateities.