fbpx

Prancūziškas ikimokyklinis ugdymas – daugiau nei “darželis”

Priėmimas į Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus darželį 2024/2025 m. m. jau vyksta! Prisijunkite prie mūsų bendruomenės!


Prancūziška ikipradinė mokykla. Kodėl tai – NE vaikų darželis?

Ecole maternelle (pranc. école – mokykla, maternelle – motiniška) – tai ikimokyklinio amžiaus vaikams skirta mokykla, kurioje sujungiami namų šilumos ir pedagoginio darbo su konkrečiais ugdymo tikslais elementai.

Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus ikipradinės mokyklos vaikai nuo 2 m. jau vadinami mokiniais. Kiekvieną dieną jiems vyksta tikros pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, paruoštą atsižvelgiant į konkrečius pedagoginius tikslus.

Tai – specialiai pagal amžiaus grupę pritaikytos pamokėlės, kurios trunka apie 20 min.: tiek laiko, kiek mažieji mokiniai išlaiko dėmesį. Skirtingos veiklos keičiasi greitai, todėl mažyliams nepabosta, jų mokymosi patirtis turtinga ir įvairiapusė. Be pamokėlių, daug dėmesio skiriama laisvam žaidimui, sportui ir buvimui lauke. Kiekviena diena ikipradinėje mokykloje – pilna įvairiausių veiklų ir nuotykių!

Lopšelį (crèche) mažieji prancūzai lanko iki 2 metų, vėliau visi eina į mokyklėlę: nuo 3 m. Prancūzijoje ji privaloma, nors dažnai lankoma jau nuo 2 m. Esame įsitikinę, kad vaikams labai svarbu augti ir tobulėti bendravimą skatinančioje mokyklos aplinkoje, tarp bendraamžių, padedamiems profesionalių aukštos kvalifikacijos pedagogų, kad sėkmingai pasiruoštų mokymuisi pradinėje mokykloje.

Ar norėtumėte, kad Jūsų vaikas lankytų darželį Prancūzijoje? Jis yra Vilniuje, Šilo gatvėje!

Dirbame pagal Prancūzijos nacionalinės švietimo ministerijos programą, todėl galime drąsiai teigti, kad mūsų ikimokyklinukai mokosi taip pat, kaip bendraamžiai Prancūzijoje. Licėjus priklauso pasauliniam prancūziškų mokyklų tinklui AEFE, kuris užtikrina mokymo kokybę. Baigę ikipradinę mokyklą, 6-erių metų mokiniai yra jau pasiruošę be streso pradėti mokytis pirmoje klasėje ir sėkmingai tęsti mokslus iki pat vidurinės mokyklos baigimo.

Mano vaikas nekalba prancūziškai. Ar jis gali lankyti prancūzišką ikipradinę mokyklą?

Taip! Per 30 mokyklos veiklos metų įsitikinome: kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis, tuo lengviau išmoksta naują kalbą.

Visos dienos veiklos vyksta prancūzų kalba. Kasdien būdami prancūziškai kalbančioje aplinkoje, mažyliai be papildomų pastangų, žaisdami ir bendraudami, išmoksta šią kalbą. Tai imersijos metodas, kai mokiniai „panardinami“ į užsienio kalbos pasaulį, natūraliai bei be jokio streso ugdo ir lavina kalbos įgūdžius. Vaikai kalbų mokosi daug lengviau, nei suaugusieji!

Kiekvienoje grupėje dirba mokytoja(-as) ir lietuviškai mokanti(-s) mokytojos (-o) asistentė (-as). Naujiems mokiniams lietuviškai paaiškinamos užduotys, jie jaučiasi komfortiškai, išgirsti ir išklausyti. Ilgainiui šios pagalbos reikia vis mažiau.

Lietuviams vaikams nuo 3 m. (PS grupė) vyksta lietuvių-gimtosios kalbos pamokos su lietuvių kalbos mokytoja. Nuo 5 m. visi mažyliai mokosi ir anglų kalbos.

Sakoma, kad jei užsienio kalba vaikas išmoksta kalbėti iki penkerių, jį jau galima vadinti dvikalbiu. Be to, įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad vaikas, kalbantis daugiau nei viena kalba, lengviau išmoksta kitas naujas užsienio kalbas. Ar norėtumėte suteikti savo vaikui tokią dovaną?

Konkretūs pedagoginiai tikslai

Kiekviena ikipradinės mokyklos klasė turi konkrečius pedagoginius tikslus, nustatytus pagal amžiaus grupes. Pedagoginiai tikslai – ugdyti vaiko sensorinę ir motorinę sistemas, suteikti savarankiškumo ir bendravimo įgūdžių pagrindus. Vaikai pradeda mokytis pažinti raides, rašyti ir skaičiuoti.

 Tvarkaraščiai sudaromi taip, kad kasdien būtų įtraukta pamokėlių, ugdančių kiekvieną iš šių sričių:

  • Kalbos įsisavinimas ir taisyklingas jos naudojimas
  • fizinių gebėjimų supratimas ir lavinimas, savo kūno valdymas;
  • meninių gebėjimų supratimas ir lavinimas;
  • minčių reiškimas, savęs ir savo jausmų pažinimas;
  • matematika;
  • pasaulio pažinimas.

Prancūziškoje mokyklėlėje mokiniai mokomi įgyti gyvenimiškų įgūdžių, bendrauti, būti grupėje. Jie išmoksta apsirengti, apsiauti batukus, naudotis tualetu, dalytis su bendraamžiais žaislais, žaisti kartu. Vaikai mokomi naudotis pieštukais, flomasteriais, rašikliais, kad sulaukus 6-erių pirmoje klasėje jų rankutės jau būtų išlavėjusios ir gebėtų rašyti. Nuo pat pradžių yra mokoma nešaukti, nebėgioti per pamokėles, laikytis mokykloje ir gyvenime galiojančių taisyklių.

Grupės suskirstytos pagal amžių:

TPS (pačių mažiausių grupė) – 2 m. amžiaus vaikams

PS klasė (mažųjų grupė) – 3 m. amžiaus vaikams

MS klasė (viduriniųjų grupė) – 4 metų amžiaus vaikams

GS klasė (didžiausiųjų grupė) – 5 metų amžiaus vaikams, pasiruošimas pirmajai pradinės mokyklos klasei

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Veiklos lauke

Fizinis ugdymas yra labai svarbus prancūziškoje ugdymo sistemoje. Kiekvieną dieną yra skiriama laiko sportui. Ėjimas į lauką – vienas ikipradinės mokyklos prioritetų. Vaikai į lauką yra išvedami pertraukų metu. Prancūzai įsitikinę, kad vaikai turi patirti visus veiksnius, naudingus jų fizinei raidai ir pasaulio pažinimui: slysti ledu, paliesti medį, žemę, šokinėti…

Patalpos

Erdvios ikipradinės klasės įrengtos taip, kad skatintų mažųjų kūrybingumą – čia gausu spalvotų pieštukų, lentynos nukrautos spalvotu popieriumi, vaikiškomis knygelėmis, kitomis ugdymo priemonėmis. Taip pat licėjus turi valgyklą, sporto salę ir kiemą, kuriame vaikai žaidžia pertraukų metu, bei biblioteką, kurią visos klasės aplanko kiekvieną savaitę.

Pietų miegas – pagal kiekvieno vaiko poreikius

Prancūziškoje ikipradinėje mokykloje po pietų miega 2-3 metų mokiniai. Vyresniems miegas nėra privalomas ir nenorintys miegoti mažyliai nėra guldomi. Atsižvelgiame į kiekvieno vaiko ritmą: jei ir vyresnis mažylis jaučiasi pavargęs, po pietų gali prigulti miegui skirtoje grupėje.

 Popamokinės priežiūros grupė

Pamokos mažyliams trunka nuo 8.30 iki 15 val. Ilgiau mokykloje pasiliekantys mokiniai priimami popamokinės veiklos grupėje iki 18 val. Neformalus ugdymas prancūziškoje pedagogikoje labai svarbus. Vaikai turi galimybę lankyti įvairius būrelius, žaisti, leidžia laiką bibliotekoje arba mokyklos kieme. Kasmet LIFV ikimokyklinio amžiaus vaikams siūlomas didelis būrelių pasirinkimas.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Priėmimas į Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus darželį 2024/2025 m. m. jau vyksta! Prisijunkite prie mūsų bendruomenės!


Oficiali ikipradinės mokyklos programa

http://www.education.gouv.fr/pid24321/les-programmes-de-l-ecole-maternelle.html

top