fbpx

Biblioteka

Bibliotekininko žodis

Biblioteka ir informacijos centras yra įrengti pačioje mūsų mokyklos širdyje (Šilo g. 13 ir Antakalnio g. 54). Kartą per savaitę CP – CM2 klasių mokiniai apsilanko pas mus paskaityti knygų, pasiklausyti istorijų ar paprasčiausiai paieškoti informacijos, reikalingos ruošiant namų darbus. Čia taip pat rodomi trumpametražiai filmai prancūzų kalba.

Vaikai mielai apsilanko bibliotekoje, mėgsta skaityti komiksus, vartyti albumus, enciklopedijas. Siekti, kad jie pamiltų prancūzų kalbą – mūsų svarbiausias tikslas.

Moksleiviai nuo pirmosios pradinės mokyklos klasės (CP) turi galimybę pasiskolinti jiems patikusias knygas ir jomis mėgautis namuose.

Knygų skolinimosi iš bibliotekos taisyklės, kurias Tėvai pasirašo mokslo metų pradžioje :

Knygos gali būti skolinamos 2 savaitėms. Skaitytojas gali pratęsti terminą vieną kartą, atvykęs į Biblioteką. Darbo laikas: Šilo g. – pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais nuo 8.30 iki 15.30 ir penktadieniais nuo 13.30 iki 15.30; Antakalnio g. – antradieniais ir penktadieniais nuo 8.30 iki 13.30.

Vėluojant grąžinti leidinį daugiau nei 2 savaites, mokinio Informacinėje knygelėje (Cahier de correspondance) bus paliktas priminimas. Tėvai įsipareigoja atsakyti į šį priminimą per savaitę. Jeigu per savaitę knyga nėra grąžinama, laikoma, kad knyga yra prarasta. Šiuo atveju tėvams išsiunčiama sąskaita-faktūra (knygos kaina pirkimo metu ir siuntimo išlaidos).

Leidiniai turi būti grąžinti tos pačios būklės, kokios buvo paskolinti. Už kiekvieną negrąžintą ar sugadintą leidinį skolininkas privalo atsiskaityti su Biblioteka, sumokant nustatytą kainą (suma nustatoma įvertinant pradinę knygos kainą ir nusidėvėjimą).

Vienu metu 2-ojo ciklo (GS-CE1) mokiniai gali pasiskolinti 1 knygą; 3-iojo ciklo (CE2 – CM2) mokiniai  – 2 knygas;

Prisijungimas prie bibliotekos svetainės:
https://v2.hiboutheque.fr/mediatheques/372-lycee-international-francais-de-vilnius/

_21_70_2012-02-16_17-20-09_

Bibliotekos svetaine gali naudotis visi mokiniai ir mokytojai. Norėdami prie jos prisijungti, prašome kreiptis į bibliotekininką, kuris duos slaptažodį. Prisijungę prie svetainės, jūs turėsite visą prieigą prie mūsų bibliotekos knygų. Galėsite pamatyti, kokias knygas galima pasiskolinti, bei atlikti specifinę informacijos paiešką. Hiboutheque.fr tinklapis leis biblioteką paversti interaktyvesne, išradingesne ir nuostabia mokymosi vieta.

Bibliotekoje taip pat organizuojame įvairias veiklas, skirtas skaitymui ir prancūzų kultūrai. Du kartus per savaitę čia vyksta skaitymo klubas pradinės mokyklos mokiniams bei literatūros kavinė koledžo mokiniams Antakalnio g. Kartą per savaitę organizuojame kino klubą, kurio metu rodome filmus prancūzų kalba.

Kviečiame visus prisijungti!
Jei turite klausimų, susijusių su bibliotekos veikla, galite rašyti mokytojui-dokumentalistui Bart Pauwels : bibliotheque@lifv.lt

Bibliotekos svetainės ir interneto naudojimo mokyklos pataplose taisykles rasite čia: Charte informatique primaire

top