Biblioteka, informacijos centras

Mokyklos bibliotekininko žodis :

Biblioteka – informacijos ir dokumentacijos centras (CDI) yra įrengta pačioje mūsų mokyklos širdyje. Koledžo ir licėjaus mokiniai užsuka pas mus, norėdami paskaityti knygas ar paieškoti informacijos, ruošiant namų darbus. Mokiniai su mielu noru ateina į biblioteką, nes gali paskaityti mėgstamus komiksus, atrasti naujas knygas bei ieškotis informacijos mokslinėje literatūroje. Mūsų pagrindinis tikslas – literatūros dėka sustiprinti vaikų ryšį su prancūzų kalba, skaitymu bei gramatika. Mokiniai  turi galimybę pasiskolinti jiems patikusias knygas ir jomis mėgautis namuose.
Štai knygos skolinimosi taisyklės, kurias Tėveliai pasirašo mokslo metų pradžioje :
Knygos gali būti skolinamos 2 savaitėms (ilgesniam laikui privalomajai literatūrai). Šį skolinimosi terminą nustato Biblioteka. Skaitytojas gali pratęsti terminą vieną kartą, atvykęs į biblioteką (CDI) (darbo laikas – Antradienį ir penktadienį 08.30 val. – 13.30 val.)

Vėluojant grąžinti knygą daugiau nei 2 savaites, mokinio Informacinėje knygelėje (Cahier de correspondance) bus paliktas priminimas. Tėvai įsipareigoja atsakyti į šį priminimą per savaitę. Jeigu per savaitę knyga nėra grąžinama, laikoma, kad knyga yra prarasta. Tėvams išsiunčiama sąskaita-faktūra (knygos kaina pirkimo metu ir siuntimo išlaidos).

Dokumentai turi būti grąžinti tos pačios būklės, kokios buvo paskolinti. Už kiekvieną negrąžintą ar sugadintą dokumentą skolininkas privalo atsiskaityti su Biblioteka, sumokant nustatytą kainą (suma nustatoma įvertinant pradinę knygos kainą ir nusidėvėjimą). Vienu metu koledžo mokiniai gali pasiskolinti 4 knygas, licėjaus mokiniai  – 6 knygas.

Mūsų biblioteka priklauso www.hiboutheque.fr (liet. “pelėdos” bibliotekos) svetainės tinklui:

http://www.hiboutheque.fr/ecole-francaisemontesquieudevilnius-vilnius-10/index.php

Ši programinė įranga leidžia visiems naudotis mūsų biblioteka! Norint prie jos prisijungti yra reikalingas slaptažodis, kurį gauna kiekvienas mokinys ir mokytojas (visada galite kreiptis į bibliotekininką, kuris jums suteiks slaptažodį). Prisijungę prie svetainės, jūs turėsite prieigą prie mūsų bibliotekos knygų. Jūs galite pamatyti, kokios knygos yra prieinamos, kokias knygas Jūsų vaikas skolinosi iš mokyklos bibliotekos, bei taip pat galite atlikti specifinę informacijos paiešką.

Hiboutheque.fr tinklapis biblioteką pavers dar labiau interaktyvia, išradinga, nuostabia vieta mokymuisi.

Bibliotekoje organizuojamos su prancūzų kultūra ir skaitymu susijusios veiklos. Du kartus per savaitę informacijos ir dokumentacijos centro bibliotekoje vyksta literatūrinės kavinės popietė, skirta koledžo moksleiviams.

Mūsų užduotis –  paversti biblioteką kūrybinga, atradimų kupina erdve, skirta mokymuisi.

Labai ačiū visiems, kurie prisidėjo, kad mūsų biblioteka taptų tokia gyva!

Bart Pauwels
Mokyklos dokumentalistas – bibliotekininkas
bibliotheque@lifv.lt

top